Zajęcia

W przedszkolu SOWA realizujemy program nauczania w konwencji billingualnej, tzn. w języku polskim oraz w języku angielskim. Dwujęzyczne nauczanie odbywa się w trakcie całego dnia, zarówno podczas zajęć dydaktycznych, jak i w czasie codziennej aktywności dziecka.

PRZEDSZKOLE ZAPEWNIA:

• całodzienny kontakt z językiem angielskim poprzez zajęcia edukacyjne i zabawę, każdą grupę prowadzi przez cały dzień lektor języka angielskiego

18 24 20

• uczestniczenie w innowacyjnych projektach edukacyjnych, kontakt ze studentami i przedszkolakami z innych krajów.

Chcąc wzbogacić ofertę edukacyjną oraz rozwijać swój warsztat pracy i stosowane metody dydaktyczne startujemy do różnych projektów europejskich, które udaje nam się wygrywać.

…więcej informacji w zakładce PROJEKTY:  International Kindergarten i COMENIUS.

• wycieczki w każdym miesiącu, w tym koszt transportu i wejściówki

• zajęcia terapeutyczne dla wszystkich przedszkolaków z zakresu:
    • dogoterapii,
    • treningu ręki,
    • treningu kompetencji społecznych,
    • zajęć grupowych z psychologiem,

• rytmika z umuzykalnieniem, prowadzona przez dyplomowanego instruktora z zewnątrz

1 4 6

• zajęcia z tańca towarzyskiego prowadzone przez instruktora ze szkoły ZORBA

12 web-1-25 20

• korzystanie z własnej sali kinowej, oglądanie bajek w języku angielskim

DSC_01376 3

• warsztaty teatralne z wykorzystaniem dramy prowadzone przez dyplomowanego aktora

1 52.

• zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej

IMG_0743 8 1

• warsztaty plastyczne z zastosowaniem wielu technik pracy

2 3 6

• zajęcia ruchowe

11 1511 1

• świętowanie urodzin dzieci

5 1 DSCF3089

• spotkania z przyrodą

6 2 1

• celebrowanie imprez okolicznościowych i świąt

picture-print-29 141

• spotkania z ciekawymi gośćmi – policjanci, siatkarze, piosenkarze itp.

4 20 3

• wizyty w atrakcyjnych miejscach dla dzieci – sale zabaw, wystawy itp.

IMG_0922 15

• opieka przez wykwalifikowaną kadrę w godzinach 7.00 – 17.30.

ZAJĘCIA DODATKOWE (dla zainteresowanych):

1. ZAJĘCIA Z LOGOPEDĄ – prowadzone przez doświadczonego specjalistę, odbywają się na terenie przedszkola do godziny 14.00.

przeznaczone są dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat i mają na celu:

• usuwanie przyczyn niechęci mówienia, ułatwianie nawiązywania słownych kontaktów społecznych,
  • stymulowanie rozwoju mowy dzieci,
  • wywoływanie spontanicznej artykulacji,
  • uczenie właściwego posługiwania się głosem,
  • usprawnianie aparatu oddechowego,
  • usprawnianie narządów artykulacyjnych,
  • ćwiczenie artykulacji głosek,
  • usprawnianie słuchu fonematycznego,
  • profilaktykę oraz przekazywanie rodzicom informacji na temat rozwoju mowy dziecka i sposobów jego wspomagania.

2. SZACHY  dla dzieci powyżej 3,5 lat,

Nauka gry w szachy to doskonała sposobność do stymulowania rozwoju emocjonalnego i intelektualnego dziecka, kształtująca jego osobowość i pozwalająca na rozwój twórczego potencjału, który drzemie w każdym młodym człowieku.

Zajęcia szachowe:

• uczą przestrzennego myślenia, przewidywania, koncentracji, skupienia i wyciszenia,
  • trenują pamięć, kształtują zmysł kombinacyjny,
  • są także wspaniałą intelektualną zabawą, która wzbogaca dzieci o takie umiejętności jak: szybkość myślenia, spostrzegawczość, reakcję na ruchy i zachowanie przeciwnika, bystrość, konsekwencję podejmowanych decyzji,
  • ćwiczą koordynację ruchowo – wzrokową, rozwijają sprawność manualną i zręczność.
  • uczą zdrowego współzawodnictwa w gronie rówieśników, które wzmacnia poczucie własnej wartości, pozwala również aktywnie rozładować emocje i − co bardzo istotne przeżyć pierwsze niepowodzenia razem z innymi dziećmi w przyjaznej atmosferze wzajemnego zrozumienia

3. AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA – zajęcia ogólnorozwojowe, prowadzone przez dwóch doświadczonych trenerów.

Zajęcia te to rzeczowo i starannie dobrane metody, środki oraz ćwiczenia, a przede wszystkim gry i zabawy, ukierunkowane na harmonijny rozwój dziecka. Ponadto oddziaływują one nie tylko na fizyczną, ale i psychiczną oraz umysłową sferę osobowości dziecka. Wszechstronnie wpływają na rozwój dzieci przyczyniając się do podnoszenia ogólnej wydolności i sprawności fizycznej. Zabawy wykorzystywane podczas „Akademii Przedszkolaka” dzięki swej różnorodności angażują wszystkie partie mięśniowe przedszkolaka wpływając na nie udoskonalająco. Pozytywnie wpływają na charakter dzieci. Kształtują takie cechy jak: zdyscyplinowanie, odpowiedzialność, opanowanie, podejmowanie inicjatywy, współpracę w grupie i wiele innych.

4. PROGRAMOWANIE – dla dzieci 5-7 lat

Zajęcia polegają na rozwiązywaniu przez dzieci zagadek logiczno-matematycznych, uczeniu się podstaw programowania z wykorzystaniem tabletów i robota.