Goście w Sowie

Angielsko-polskie Przedszkole SOWA było gospodarzem czwartego spotkania projektowego uczestników programu COMENIUS – „Uczenie się przez całe życie”.
W dniach 26-30 maja przedstawiciele z sześciu krajów europejskich tj. Węgier, Hiszpanii, Turcji, Rumunii, Łotwy i Włoch z zaprzyjaźnionych placówek oświatowych gościli w Polsce.
W tym czasie mieli okazję spotkać się z Prezydentem Częstochowy, zwiedzić nasze miasto i jego okolice oraz skosztować polskich smaków. Przede wszystkim jednak zobaczyli nasze przedszkole, a także przekonali się jak wysoki poziom reprezentują także inne przedszkola i szkoły w Częstochowie.
Podczas przeprowadzonych work meeting ustalono dalsze działania współpracy pomiędzy nauczycielami, a także przedszkolakami w ramach wzajemnej komunikacji interaktywnej oraz realizacji multidyscyplinarnych zadań.
Na koniec wybraliśmy się z gośćmi do Krakowa. Nasza gościnność i piękno kraju ich urzekła. Zachwytów nad naszym miastem i dawną stolicą Polski nie było końca.