Turcja

Przedstawiciele naszego PRZEDSZKOLA NIEPUBLICZNEGO SOWA brali udział w szóstym spotkaniu odbywającym się w Turcji, w ramach realizacji międzynarodowego programu COMENIUS w projekcie „English language integration in the pre-school game lessons”.
Grupa składała się z nauczycieli z siedmiu państw: Hiszpanii, Rumunii, Węgier, Włoch, Polski, Turcji i Łotwy. Głównym celem spotkania była prezentacja metod, technik i form zajęć ogólnych w przedszkolu oraz nauczania języka angielskiego, a także poznanie organizacji i funkcjonowania przedszkola. Czynnie uczestniczyliśmy w zajęciach prowadzonych przez tureckich nauczycieli, mogąc obserwować ich metody pracy oraz stosowane środki dydaktyczne.
Podczas pobytu w Turcji mogliśmy obejrzeć przedszkola prywatne, jak i publiczne, gdzie wszyscy partnerzy uczestniczyli w tańcach ludowych i pokazach przygotowanych przez dzieci. Ponadto mieliśmy również możliwość wzięcia udziału w Tureckim Dniu Dziecka, gdzie obserwowaliśmy różne pokazy – sportowe, techniczne, aktorskie – prezentowane przez dzieci.
Było to bardzo udane spotkanie. W ramach projektu nasze przedszkolaki będą realizować wiele zadań w języku angielskim, których efekty zostaną zaprezentowane na kolejnej wizycie roboczej we Włoszech.