WŁOCHY

Uczestnicząc w międzynarodowym projekcie COMENIUS mieliśmy okazję odwiedzić przedszkola w sześciu krajach europejskich. Ostatnią wizytę odbyliśmy do przedszkola we Włoszech, które zlokalizowane jest w jednym z najpiękniejszych regionów tego kraju, w okolicach Neapolu.
Południowa gościnność i pełnia słońca sprawiły, że były to niezmiernie miłe warsztaty oraz ciekawe poznanie kultury tamtejszych mieszkańców.
W przedszkolu przywitano nas wspaniałym występem dzieci w języku angielskim oraz tańcem ludowym w wykonaniu starszaków. Rodzice dzieci przygotowały dla nas mnóstwo lokalnych pyszności.
Podczas meetingu wszyscy partnerzy podsumowali swoje działania i efekty dwuletniej współpracy. Wspólne spotkanie dało naszym nauczycielom szansę zdobycia nowych pomysłów na realizację zabaw i zadań, a przede wszystkim możliwość doskonalenia umiejętności językowych.

13 12 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1