DLA RODZICÓW
Angielsko-Polskie przedszkole niepubliczne

O NAS
W przedszkolu SOWA realizujemy program nauczania w konwencji billingualnej, tzn. w języku polskim oraz w języku angielskim. Dwujęzyczne nauczanie odbywa się w trakcie całego dnia. Ilość zajęć dydaktycznych i obcowanie z językiem angielskim codziennie min 5-6h w każdej grupie zapewnia każdemu dziecku systematyczny postęp w przyswajaniu języka angielskiego. Chcąc wzbogacić ofertę edukacyjną oraz rozwijać swój warsztat pracy startujemy do różnych projektów europejskich, które udaje nam się wygrywać.

Konkurs piosenki angielskiej - II edycja!

Goście w Sowie

Angielsko-polskie Przedszkole SOWA było gospodarzem czwartego spotkania projektowego uczestników programu COMENIUS – “Uczenie się przez całe życie”.
W dniach 26-30 maja przedstawiciele z sześciu krajów europejskich tj. Węgier, Hiszpanii, Turcji, Rumunii, Łotwy i Włoch z zaprzyjaźnionych placówek oświatowych gościli w Polsce.
W tym czasie mieli okazję spotkać się z Prezydentem Częstochowy, zwiedzić nasze miasto i jego okolice oraz skosztować polskich smaków. Przede wszystkim jednak zobaczyli nasze przedszkole, a także przekonali się jak wysoki poziom reprezentują także inne przedszkola i szkoły w Częstochowie.
Podczas przeprowadzonych work meeting ustalono dalsze działania współpracy pomiędzy nauczycielami, a także przedszkolakami w ramach wzajemnej komunikacji interaktywnej oraz realizacji multidyscyplinarnych zadań.
Na koniec wybraliśmy się z gośćmi do Krakowa. Nasza gościnność i piękno kraju ich urzekła. Zachwytów nad naszym miastem i dawną stolicą Polski nie było końca.

2 1 10 9 7 5