DLA RODZICÓW
Angielsko-Polskie przedszkole niepubliczne

O NAS
W przedszkolu SOWA realizujemy program nauczania w konwencji billingualnej, tzn. w języku polskim oraz w języku angielskim. Dwujęzyczne nauczanie odbywa się w trakcie całego dnia. Ilość zajęć dydaktycznych i obcowanie z językiem angielskim codziennie min 5-6h w każdej grupie zapewnia każdemu dziecku systematyczny postęp w przyswajaniu języka angielskiego. Chcąc wzbogacić ofertę edukacyjną oraz rozwijać swój warsztat pracy startujemy do różnych projektów europejskich, które udaje nam się wygrywać.

Konkurs piosenki angielskiej - II edycja!

Turcja

Przedstawiciele naszego PRZEDSZKOLA NIEPUBLICZNEGO SOWA brali udział w szóstym spotkaniu odbywającym się w Turcji, w ramach realizacji międzynarodowego programu COMENIUS w projekcie „English language integration in the pre-school game lessons”.
Grupa składała się z nauczycieli z siedmiu państw: Hiszpanii, Rumunii, Węgier, Włoch, Polski, Turcji i Łotwy. Głównym celem spotkania była prezentacja metod, technik i form zajęć ogólnych w przedszkolu oraz nauczania języka angielskiego, a także poznanie organizacji i funkcjonowania przedszkola. Czynnie uczestniczyliśmy w zajęciach prowadzonych przez tureckich nauczycieli, mogąc obserwować ich metody pracy oraz stosowane środki dydaktyczne.
Podczas pobytu w Turcji mogliśmy obejrzeć przedszkola prywatne, jak i publiczne, gdzie wszyscy partnerzy uczestniczyli w tańcach ludowych i pokazach przygotowanych przez dzieci. Ponadto mieliśmy również możliwość wzięcia udziału w Tureckim Dniu Dziecka, gdzie obserwowaliśmy różne pokazy – sportowe, techniczne, aktorskie – prezentowane przez dzieci.
Było to bardzo udane spotkanie. W ramach projektu nasze przedszkolaki będą realizować wiele zadań w języku angielskim, których efekty zostaną zaprezentowane na kolejnej wizycie roboczej we Włoszech.

7 5 4 3 2 1