DLA RODZICÓW
Angielsko-Polskie przedszkole niepubliczne

O NAS
W przedszkolu SOWA realizujemy program nauczania w konwencji billingualnej, tzn. w języku polskim oraz w języku angielskim. Dwujęzyczne nauczanie odbywa się w trakcie całego dnia. Ilość zajęć dydaktycznych i obcowanie z językiem angielskim codziennie min 5-6h w każdej grupie zapewnia każdemu dziecku systematyczny postęp w przyswajaniu języka angielskiego. Chcąc wzbogacić ofertę edukacyjną oraz rozwijać swój warsztat pracy startujemy do różnych projektów europejskich, które udaje nam się wygrywać.

Adaptacja

Lubię przedszkole, czyli dobra adaptacja.

Dla dzieci, które rozpoczynają u nas edukację przedszkolną, stworzyliśmy program adaptacyjny. Jego głównym celem jest złagodzenie bólu rozstania z rodzicem poprzez działania zmierzające do szybszej i łagodniejszej adaptacji.

Rekrutacja trwa stale – nowe przedszkolaki mogą się do nas przyłączyć w każdym momencie roku, w ramach wolnych miejsc.

Czas trwania adaptacji jest ustalany indywidualnie. Najczęściej dziecko spędza w przedszkolu 2-3 godziny dziennie. W tym czasie odbywają się różnego rodzaju zajęcia, np. plastyczne, muzyczne, taneczne, gry integracyjne, specjalnie skonstruowane zabawy itp. W ten sposób maluch poznaje przedszkole, nauczycieli, swoich kolegów i koleżanki. W momencie rozpoczęcia pełnowymiarowej edukacji przedszkolnej nie są to osoby i miejsca dla niego obce.

Dziecko, dzięki adaptacji, zdobywa pierwsze doświadczenia społeczne i nabiera poczucia bezpieczeństwa, stopniowo przyzwyczajając się do nowego otoczenia. Zajęcia adaptacyjne ułatwiają dziecku rozstanie z rodzicami, pozwalają na zawarcie pierwszych przyjaźni.