Adaptacja

Lubię przedszkole, czyli dobra adaptacja.

Dla dzieci, które rozpoczynają u nas edukację przedszkolną, stworzyliśmy program adaptacyjny. Jego głównym celem jest złagodzenie bólu rozstania z rodzicem poprzez działania zmierzające do szybszej i łagodniejszej adaptacji.

Rekrutacja trwa stale – nowe przedszkolaki mogą się do nas przyłączyć w każdym momencie roku, w ramach wolnych miejsc.

Czas trwania adaptacji jest ustalany indywidualnie. Najczęściej dziecko spędza w przedszkolu 2-3 godziny dziennie. W tym czasie odbywają się różnego rodzaju zajęcia, np. plastyczne, muzyczne, taneczne, gry integracyjne, specjalnie skonstruowane zabawy itp. W ten sposób maluch poznaje przedszkole, nauczycieli, swoich kolegów i koleżanki. W momencie rozpoczęcia pełnowymiarowej edukacji przedszkolnej nie są to osoby i miejsca dla niego obce.

Dziecko, dzięki adaptacji, zdobywa pierwsze doświadczenia społeczne i nabiera poczucia bezpieczeństwa, stopniowo przyzwyczajając się do nowego otoczenia. Zajęcia adaptacyjne ułatwiają dziecku rozstanie z rodzicami, pozwalają na zawarcie pierwszych przyjaźni.