Obiekt

Nasze przedszkole

Przedszkole zajmuje wolnostojący budynek trzykondygnacyjny, który zlokalizowany jest w cichej, zielonej i spokojnej okolicy.

Nowoczesne i inspirujące wnętrze zostało zaprojektowane tak, aby zaspokoić wszystkie potrzeby dzieci. Zastosowano wszelkie rozwiązania i udogodnienia, dzięki którym dzieci przebywają w przyjaznym, bezpiecznym i wygodnym wnętrzu
pobudzającym ich kreatywność. Jasne i przestronne sale zapewniają aktywizującą i przyjazną przestrzeń dla najmłodszych, zachęcającą do twórczej zabawy.

Posiadamy:

• sale dydaktyczne o powierzchni min. 65m2 każda,
  • salę widowiskowo-sportową o pow. 125m2,
  • salę terapeutyczną wyposażoną w nowoczesny sprzęt,
  • przestronne szatnie,
  • toalety w każdej sali dostosowane do wieku i wzrostu dzieci,
  • pełny monitoring obiektu,
  • gabinet terapeutyczny,
  • pokój pracy indywidualnej,
  • własną kuchnią – wszystkie posiłki przygotowywane są na miejscu,
  • gabinety logopedyczny,
  • ogród usytuowany z dala od zgiełku ruchliwych ulic, plac zabaw posiada niezależne wejście z budynku, dostępne tylko dla dzieci i personelu; całość jest ogrodzona i osłonięta od ciekawskich oczu przechodniów.
  • wygodny parking.

Placówka jest bogato wyposażona w sprzęt multimedialny, wykorzystywany do zajęć dydaktycznych:

• magiczna ściana,
  • tablice interaktywne,
  • ekrany i rzutniki,
  • magiczny dywan,
  • laptopy,
  • roboty do nauki programowania

Budynek zabezpieczony jest najnowocześniejszym systemem ochrony przeciwpożarowej. Wyposażenie przedszkola posiada stosowne atesty i certyfikaty. Spełnia wszelkie wymagania stawiane przez UE w zakresie bezpieczeństwa i higieny pomieszczeń przedszkolnych.

Oferta przedszkola

Przedszkole realizuje program nauczania w konwencji billingualnej, tzn. w języku polskim oraz w języku angielskim. Dwujęzyczne nauczanie odbywa się w trakcie całego dnia, zarówno podczas zajęć dydaktycznych realizowanych w blokach – po polsku i po angielsku, jak i w czasie codziennej aktywności dziecka. Przez cały dzień grupą opiekuje się wykwalifikowany wychowawca – polskojęzyczny oraz lektor, który komunikuje się z przedszkolakami wyłącznie w języku angielskim.

Własna kuchnia