Jakie prezenty kupić dla przedszkolaków na gwiazdkę?

gift-1750076_640Masz w domu dziecko w wieku od 2,5 do 6 lat? Na pewno przed świętami Bożego Narodzenia i Mikołajkami będziesz kupował dla niego prezent. Pojawia się przy tym pytanie – z czego ucieszy się dziecko w wieku przedszkolnym?

Zabawki na topie

Dzieci są bardzo podatne na wszelkiego rodzaju reklamy – w telewizji, radiu, prasie czy w przestrzeni publicznej. Przed świętami zdecydowana większość firm zabawkarskich mocno promuje swoje produkty, m.in. w telewizji, na kanałach kierowanych do dzieci. Kiedy maluch widzi taką reklamę, więcej niż prawdopodobne jest, że zapragnie o daną rzecz poprosić św. Mikołaja. To jasny sygnał dla rodziców, dziadków czy kochających członków dalszej rodziny, co też można kupić przedszkolakowi pod choinkę lub na Mikołaja.

Mile widziane są prezenty z bohaterami najnowszych bajek. Aktualnie niezmiennie króluje Kraina Lodu, choć od premiery tej disneyowskiej bajki minęło już sporo czasu. Oprócz tego wszystko, co związane z My Little Pony, Dorą, księżniczką Zosią, Barbie, Star Wars, Angry Birds czy też superbohaterami. Warto jest dociec, jakie bajki, komiksy i seriale ogląda dziecko w telewizji lub w internecie i następnie wybrać prezent tematycznie związany z zainteresowaniami w tym zakresie.

Zabawki sportowe

Jeśli nasze dziecko chętnie jeździ na rolkach lub łyżwach, pasjonuje się piłką nożną i samo gra w jakiejś drużynie, pływa, skacze na skakance czy uprawia sport w inny sposób, pożądanym prezentem będą wszelkie akcesoria sportowe. Może to być piłka, rakieta do tenisa, rolki, rower, okulary pływackie, czepek i tym podobne. Połączymy przy tym przyjemne z pożytecznym i zachęcimy nasze dziecko do aktywności i ruchu.

Zabawki komputerowe i interaktywne

W dzisiejszych czasach dzieci szybko oswajają się z nowoczesnymi technologiami. Bezbłędnie potrafią obsługiwać smartfona mamy lub taty albo komputer domowy. Dla starszych przedszkolaków można więc kupić na gwiazdkę droższy prezent w postaci np. tabletu, gier edukacyjnych i przygodowych, a dla młodszych interaktywne zwierzątka, laptopy edukacyjne lub gry wideo, w które będzie można grać z całą rodziną.

Najlepszym prezentem dla dziecka będzie to, o czym marzy, a każdy maluch ma inne marzenia. Warto jest zachęcić swojego syna lub córkę do napisania listu do św. Mikołaja, co zdecydowanie ułatwi nam zadanie w wyborze prezentu.