Z WIZYTĄ W STRAŻY POŻARNEJ!

Dnia 23 maja wybraliśmy się do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Przedszkolaki dzięki uprzejmości strażaków mogły obejrzeć samochody oraz sprzęt pożarniczy. Dużą przyjemność sprawiło dzieciom obejrzenie i przymierzenie strojów strażackich jak również wspinanie się po drabinie. Strażacy zaprezentowali dzieciom sprzęt w jaki wyposażone są samochody strażackie oraz wyjaśnili jego przeznaczenie. Największą atrakcją jednak była możliwość wejścia do samochodu strażackiego oraz pokaz akcji gaśniczej, gdzie dzieci same mogły wcielić się w rolę strażaków. Na koniec wszyscy zgodnie stwierdzili, że aby zostać strażakiem trzeba wykazać się nie tylko dużą odwagą ale również być silnym i wysportowanym.

18 16 15 14 13 12 11 7 6 4 2 1