Nasze przedszkolaki w centrum ratownictwa medycznego!

Mieliśmy wspaniałą okazję zwiedzić Centrum Ratownictwa Medycznego. Na szczęście podczas naszej wizyty nie było żadnego zgłoszenia, natomiast dzieci mogły zobaczyć na komputerach, gdzie znajdują się karetki uczestniczące już w akcji ratunkowej.
Podczas wycieczki przedszkolaki mogły obejrzeć wnętrze karetki pogotowia, usiąść na wózku i noszach do przenoszenia rannych. Panowie ratownicy medyczni opowiedzieli na czym polega ich praca oraz wyjaśnili wiele ciekawych rzeczy związanych z pierwszą pomocą. Pokazali dzieciom jak wyposażona jest torba do udzielania pomocy potrzebującym, a także do czego służą urządzenia znajdujące sie w karetce.
Wycieczka ta była dla wszystkich przedszkolaków bardzo pożyteczną lekcją. Każdy z nich już wie jak wezwać pogotowie ratunkowe.