DLA RODZICÓW
Angielsko-Polskie przedszkole niepubliczne

O NAS
W przedszkolu SOWA realizujemy program nauczania w konwencji billingualnej, tzn. w języku polskim oraz w języku angielskim. Dwujęzyczne nauczanie odbywa się w trakcie całego dnia. Ilość zajęć dydaktycznych i obcowanie z językiem angielskim codziennie min 5-6h w każdej grupie zapewnia każdemu dziecku systematyczny postęp w przyswajaniu języka angielskiego. Chcąc wzbogacić ofertę edukacyjną oraz rozwijać swój warsztat pracy startujemy do różnych projektów europejskich, które udaje nam się wygrywać.

Konkurs piosenki angielskiej - II edycja!

Nauka języka u dzieci – przedszkole językowe czy grupowe kursy?

6Żyjemy w czasach postępującej globalizacji. Dlatego rodzice chcąc stworzyć dziecku jak najlepsze warunki do rozwoju już w młodym wieku, w okresie dzieciństwa powinni dać mu szansę nauki języka obcego. Dzięki zdobyciu solidnych podstaw oraz oswojeniu się z językiem w przyszłości dziecko będzie mogło się nim posługiwać z taką samą swobodą jak w przypadku języka rodzimego. Rodzice często mają dylemat, czy lepiej zapisać dziecko do przedszkola dwujęzykowego czy też skorzystać z oferty na kursy językowe?

Swobodna nauka

Dziecko uczęszczające do przedszkola, w którym zajęcia odbywają się w dwóch językach, równorzędnych względem siebie, ma możliwość obcować z językiem obcym na co dzień. Może uczyć się nowych słów i zwrotów bawiąc się, śpiewając, czy tańcząc. Nie zdaje sobie sprawy z tego, że realizuje pewien program edukacyjny. Uczy się tak, jak zwrotów w swoim języku ojczystym i to zapewnia wyłącznie przedszkole językowe.

Co więcej, nauka języka w przedszkolu dwujęzycznym jest prosta i naturalna, odpowiednia dla każdego dziecka, bez względu na to, jakie ma ono zdolności ku temu. Dzieci bardzo łatwo uczą się języków obcych, a dobór właściwej dla nich metody nauczania przez wykwalifikowanych lingwistów o przeszkoleniu wczesnoszkolnym sprawia, że uczą się nawet do 10 razy szybciej niż uczęszczając na przeciętne kursy.

Zapisując dziecko do przedszkola dwujęzycznego łączymy dwie funkcje w jednym. Dziecko w czasie przebywania w przedszkolu uczy się języka, a po odebraniu go z placówki przez rodzica, może oddać się swobodnej zabawie w domu lub spędzaniu wolnego czasu wraz z rodzicem. Zapisywanie dziecka na szereg zajęć dodatkowych w wieku przedszkolnym, w tym na język angielski, zmniejsza wymiar czasu, w którym może się po prostu bawić, a jest to niekorzystne dla niego.
Należy pozwolić dzieciom być po prostu dziećmi i tak kształtować ich dzieciństwo, aby było ono przez nie jak najmilej wspominane w przyszłości.

Dla kogo kursy?

Kursy językowe przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym, które z różnych powodów nie mogą uczęszczać do przedszkola dwujęzykowego. Warto wybierać takie szkoły języków obcych, które mają przygotowany program nauki języka tylko dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Również nauczyciele w takiej szkole muszą mieć podejście do dzieci i wykształcenie pedagogiczne wczesnoszkolne. Rodzic powinien wyselekcjonować z dostępnej oferty kursów językowych taką, w której dziecko będzie mogło uczestniczyć w małych grupach na kursie językowym, a sama nauka będzie odbywała się w sali przypominającej salę zabaw w przedszkolu. Trudno by było, aby maluchy siedziały podczas lekcji języka w ławkach szkolnych.