Skąd się bierze prąd?

Skąd się bierze prąd? Dlaczego nie wolno wkładać kredki do gniazdka? Czy dzieciom wolno korzystać z urządzeń elektrycznych? Czemu w niektórych miejscach umieszczony jest znak błyskawicy? Jak należy zachować się podczas burzy? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dzieci uzyskały w trakcie warsztatów edukacyjnych prowadzonych przez firmę TAURON. Celem spotkania jest edukacja dzieci w zakresie bezpiecznego i racjonalnego korzystania z energii elektrycznej, urządzeń nią zasilanych, a także bezpiecznego zachowania w pobliżu infrastruktury energetycznej. Mieliśmy też niepowtarzalna okazję zobaczy i dotknąć narzędzia którymi pracuje się w TAURON. Raz jeszcze dziękujemy za tak wspaniałą przygodę.