Dzień Języków Europejskich.

To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Rada Europy w przekonaniu, że różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami. Podjęła inicjatywę mającą na celu promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy.

Tego dnia w naszym przedszkolu :

– witamy się w różnych językach;
– smakujemy pyszności rodem z Francji, Włoch, Belgii, Hiszpanii, Anglio,
– wykonujemy flagi w/w państw,
– zapraszamy na pokaz multimedialny zwiedzając Europę;
– malujemy buźki barwami Unii Europejskiej;
– poznajemy odgłosy zwierząt na całym świecie;
– wyruszamy na pochód z flagami różnych państw Europy propagując naukę języków obcych.