DLA RODZICÓW
Angielsko-Polskie przedszkole niepubliczne

O NAS
W przedszkolu SOWA realizujemy program nauczania w konwencji billingualnej, tzn. w języku polskim oraz w języku angielskim. Dwujęzyczne nauczanie odbywa się w trakcie całego dnia. Ilość zajęć dydaktycznych i obcowanie z językiem angielskim codziennie min 5-6h w każdej grupie zapewnia każdemu dziecku systematyczny postęp w przyswajaniu języka angielskiego. Chcąc wzbogacić ofertę edukacyjną oraz rozwijać swój warsztat pracy startujemy do różnych projektów europejskich, które udaje nam się wygrywać.

Konkurs piosenki angielskiej - II edycja!

Jakie kreatywne zabawy plastyczne można zaproponować przedszkolakom?

Podczas zajęć przedszkolnych nauczyciele mają do dyspozycji wiele ciekawych metod pracy z wychowankami. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą między innymi w kreatywnych zabawach plastycznych. Można wykorzystywać do nich dosłownie wszystko, nie tylko kredki, farby i kartki z bloku, ale i gazety, cekiny, piankowe ozdoby, bibułę, guziki, kawałki drewna i tym podobne. Przedstawiamy 5 propozycji kreatywnych zabaw plastycznych dla najmłodszych w przedszkolu.


Paleta kolorów dla maluszków

Dzieci w wieku około 3 lat nie potrafią jeszcze dobrze malować czy rysować. Nie oznacza to jednak, że nie mogą z powodzeniem uczestniczyć w zabawach plastycznych. Jedną z nich jest paleta kolorów, przeznaczona dla dzieciaków w wieku mniej więcej 2-4 lat. To maluszki, które przy użyciu papieru, pędzla, pigmentu do farb i plastikowych wytłoczek do jajek mogą wykonać zachwycające prace, pobudzające wyobraźnię.

Pigmenty wysypuje się do plastikowych pojemniczków i dodaje się do nich nieco wody. Następnie trzeba pozostawić całość do wyschnięcia i stwardnienia. Dzieci przy użyciu pędzla naniosą na papier wybrane kolory, tworząc barwne prace plastyczne.

Domowa ciastolina

Wykrawanie, kształtowanie i inne rodzaje zabaw z ciastoliną są przeznaczane właściwie dla każdego dziecka. Dla najmłodszych można przygotować w przedszkolu samodzielnie ciastolinę w postaci masy solnej. Do jej wykonania potrzebne są podstawowe produkty spożywcze, jak mąka, woda, kuchenna sól, proszek do pieczenia oraz oliwa. Aby ciastolina była atrakcyjna dla dziecka, można wykorzystać do jej wykonania również barwniki spożywcze.

Malowanie przy użyciu rąk

To nic, że dzieci się pobrudzą. Można je ubrać do malowania rączkami w odpowiednie fartuszki, które zapobiegną ubrudzeniu ubrania. Do malowania rękami wykorzystamy specjalne farby i duży arkusz papieru. Dzieci odkryją w sobie niezgłębione pokłady kreatywności, jeśli tylko im na to pozwolimy.

Kolorowe pieczątki

Do wykonania pieczątek możemy wykorzystać np. twarde ziemniaki i wykroić z ich wnętrza pożądane kształty, ale nie tylko. Dobrze sprawdzi się nawet folia bąbelkowa, która zanurzona w farbie będzie pozwalała nam na odbijanie na kartkach papieru fantazyjnych wzorów w różnych kolorach.

W praktyce wszystko, co nas otacza – opiłki drzewne, słomki plastikowe, stare gazety, kawałki tkanin, farby i masy plastyczne mogą posłużyć do zabawy kreatywnej. Wystarczy odrobina wyobraźni, aby dzieciaki były zachwycone z takich zajęć z plastyki.