DLA RODZICÓW
Angielsko-Polskie przedszkole niepubliczne

O NAS
W przedszkolu SOWA realizujemy program nauczania w konwencji billingualnej, tzn. w języku polskim oraz w języku angielskim. Dwujęzyczne nauczanie odbywa się w trakcie całego dnia. Ilość zajęć dydaktycznych i obcowanie z językiem angielskim codziennie min 5-6h w każdej grupie zapewnia każdemu dziecku systematyczny postęp w przyswajaniu języka angielskiego. Chcąc wzbogacić ofertę edukacyjną oraz rozwijać swój warsztat pracy startujemy do różnych projektów europejskich, które udaje nam się wygrywać.

Konkurs piosenki angielskiej - II edycja!

Strój galowy u dziecka – jak powinien wyglądać?

Uroczyste rozpoczęcie i zakończenie roku szkolnego, pasowanie na przedszkolaka i ucznia, święta oraz inne, ważne wydarzenia w przedszkolu i szkole wymagają również od dzieci odpowiedniego stroju. Warto mieć w szafie choć jeden galowy strój, który będzie można założyć na każdą taką okazję. Jak powinien on wyglądać?

Strój galowy dla dziewczynki

Zasadniczo strój galowy dla dziewczynki powinien wykorzystywać kontrast bieli i czerni lub bieli i granatu – do wyboru dla rodziców. Białe rajstopki, granatowa spódniczka i biała, elegancka bluzka to uniwersalny komplet na ważne okazje w przedszkolu lub w szkole. Mając taki strój, żadna dziewczynka nie będzie wyglądała niestosownie, ale do wyboru mamy znacznie więcej propozycji strojów galowych dla dziewczynek.

Sukienki granatowe, czarne, z białymi kołnierzykami, a także w pepitkę czy inny wzór będą wyglądać tak samo elegancko jak zestaw spódniczki z bluzką lub białą koszulą. Zresztą bluzka nie musi być śnieżnobiała. Może być kremowa. Ważne, aby miała elegancki krój i była zarezerwowana rzeczywiście na ważne okazje. Do tego można założyć granatowy lub czarny albo biały cardigan, jeśli pogoda nie jest najlepsza. Dla starszych dziewczynek proponowane będą marynarki.

Spódniczka czy sukienka nie powinna być zbyt krótka, jeśli ma posłużyć dziewczynce jako strój galowy. Do kompletu potrzebne są jeszcze buty – np. balerinki lub półbuty.

Strój galowy dla chłopca

Dla podkreślenia powagi chwili i ważności danego wydarzenia, nie powinniśmy pozwalać swoim synkom na noszenie jeansów i koszuli w kratę. Taki zestaw daleki jest od uniwersalnego rozumienia elegancji. Strój galowy dla chłopca powinien obejmować spodnie materiałowe, ale rzecz jasna nie dresy. Niekoniecznie muszą być to spodnie z kantem, ale wystarczą zwykłe, materiałowe, granatowe lub czarne spodnie, nawet na gumce, jeśli chodzi o chłopców w wieku przedszkolnym, aby zbudować solidną podstawę stroju galowego.

Oprócz tego potrzebna jest jeszcze koszula – biała, jasnoniebieska lub jasnofioletowa. Jeśli chcemy zadośćuczynić tradycji – biała koszula jest obowiązkowa. Do tego marynarka lub sweterek – granatowy lub czarny. Ładnie wyglądać będzie też kamizelka sweterkowa. Mały elegant może założyć do koszuli krawat lub muszkę. Do tego buty – półbuty albo mokasyny. Dla młodszych wystarczą granatowe, jednolite tenisówki.