DLA RODZICÓW
Angielsko-Polskie przedszkole niepubliczne

O NAS
W przedszkolu SOWA realizujemy program nauczania w konwencji billingualnej, tzn. w języku polskim oraz w języku angielskim. Dwujęzyczne nauczanie odbywa się w trakcie całego dnia. Ilość zajęć dydaktycznych i obcowanie z językiem angielskim codziennie min 5-6h w każdej grupie zapewnia każdemu dziecku systematyczny postęp w przyswajaniu języka angielskiego. Chcąc wzbogacić ofertę edukacyjną oraz rozwijać swój warsztat pracy startujemy do różnych projektów europejskich, które udaje nam się wygrywać.

Konkurs piosenki angielskiej - II edycja!

Jakie prezenty kupować 3-latkom?

gift-1750076_640Trzyletnie dzieci wchodzą w okres przedszkolny, co oznacza, że opuszczają swoje domy i rozpoczynają edukację w placówce przedszkolnej. Jakie prezenty będą odpowiednie dla dziecka w takim wieku? Które przyczynią się do jego zdrowego rozwoju poznawczego i emocjonalnego.

Zabawki manualne

Trzyletnie dziecko doskonale już będzie sobie radziło z wszelkimi zabawkami manualnymi, które wymagają sprawności rąk, oczu i logicznego myślenia. Dziecko trzyletnie nie wkłada na oślep klocków do sortera, ale dopasowuje je do otworów o różnym kształcie. To świetnie wyrabia w nim cierpliwość i pokazuje związek przyczynowo-skutkowy.

Zabawki drewniane

Do łask w Polsce, jak i na całym świecie wróciły nieco starodawne zabawki z drewna. Drewniane puzzle na deseczce, drewniane gry i zabawy, samochody, a nawet laleczki – to tylko niektóre z licznych propozycji drewnianych zabawek. Ich zaletą jest to, że w praktyce dziecko nie będzie potrafiło zniszczyć zabawki, nawet w gniewie, albo przypadkiem. Może być ona więc używana przez kolejne pokolenia dzieci.

Lego duplo i inne, podobne układanki

Klocki są prezentem dla chłopczyka i dziewczynki. Zwłaszcza że w sklepach nie brakuje kolekcji klocków „tylko dla chłopców” lub „tylko dla dziewczynek”. Klocki to nie tylko dobra zabawka, którą pokochają całe rodzine, ale i narzędzie do nauki koncentracji, logicznego myślenia i nie poddawania się przy byle okazji.

Książeczki

Wielu 3-latków lubi oglądać obrazki w książce i mogąc słuchać historyjek czytanych z książki przez mamę lub babcię czy opiekunkę. Warto wybrać więc książki przeznaczone dla dzieci i do ich wieku: 3 lat. Mają one zwykle grube strony, dlatego nie łatwo dziecku coś takiego zepsuć. Książki dobrze wpływają na rozwój społeczny i psychiczny każdego człowieka.

Zestawy z życia codziennego

Znając dziecko, któremu chcemy kupić prezent, możemy pokusić się o zakup czegoś zgodne z jego pasjami. Kasa fiskalna, zestaw małego lekarza, czy gra operacja to prezenty właściwe dla dzieci o sprecyzowanych zainteresowaniach. Takich zabawek w sklepach jest całe mnóstwo.