DLA RODZICÓW
Angielsko-Polskie przedszkole niepubliczne

O NAS
W przedszkolu SOWA realizujemy program nauczania w konwencji billingualnej, tzn. w języku polskim oraz w języku angielskim. Dwujęzyczne nauczanie odbywa się w trakcie całego dnia. Ilość zajęć dydaktycznych i obcowanie z językiem angielskim codziennie min 5-6h w każdej grupie zapewnia każdemu dziecku systematyczny postęp w przyswajaniu języka angielskiego. Chcąc wzbogacić ofertę edukacyjną oraz rozwijać swój warsztat pracy startujemy do różnych projektów europejskich, które udaje nam się wygrywać.

Konkurs piosenki angielskiej - II edycja!

Jakie powinny być kapcie dla przedszkolaka?

W wyprawce każdego przedszkolaka, niezależnie od tego, czy rozpoczyna swoją przygodę z przedszkolem, czy też kontynuuje ją w kolejnych latach, musi znaleźć się para wygodnych kapci. Przy ich zakupie trzeba brać pod uwagę coś więcej niż tylko rozmiar czy estetykę wykonania.

Prostota zakładania kapci

Dziecko w przedszkolu uczy się samodzielności, także jeśli chodzi o ubieranie się. Ważne jest więc, aby umiało założyć podstawowe elementy swojej garderoby – początkowo z niewielką pomocą nauczyciela czy rodzica, a z czasem całkowicie samemu. Kupowanie dla 3-4-latka kapci wiązanych na sznurówki mija się z celem. Na tym etapie mało które dziecko umie zawiązać sznurowadła, dlatego skazujemy naszą pociechę na to, aby kto inny miał jej wiązać kapcie.

Najlepsze będą kapcie wkładane lub zapinane na rzepy lub zapinkę. Dziecko łatwo je założy i zdejmie, na przykład wtedy, gdy będzie wychodziło na spacer lub plac zabaw z całą grupą przedszkolną. Należy sprawdzić też zapiętek buta – ułatwieniem dla dziecka będzie sztywny zapiętek, ponieważ po pierwsze – znakomicie trzyma on stopę w odpowiednim miejscu, a poza tym ułatwia zakładanie butów przedszkolakom.

Wygoda dziecka

Na pierwszym miejscu przy wyborze obuwia dla dzieci powinniśmy stawiać wygodę użytkowania. Nie inaczej jest w przypadku przedszkolnych kapci. Pamiętajmy, że nasza pociecha będzie chodzić w nich po kilka godzin dziennie. Skórzana wkładka w bucie na pewno będzie dobrym wyborem, ponieważ stopa dziecka będzie miała zapewnione właściwe położenie i wentylację. Ważna jest konstrukcja, która zapewnia wygodę dla małych stóp dziecka. Buty powinny być dosyć szerokie, z zabudowanymi palcami, z regulowaną lub dobrze dopasowaną do potrzeb dziecka wysokością podbicia. Kapcie nie mogą być zbyt sztywne, ponieważ wówczas podeszwa nie będzie dopasowywać się do stopy. Na tym bez wątpienia nie można oszczędzać.

Wentylacja stopy

Wiele dzieci ma tendencję do nadmiernego pocenia stóp. Jeśli kupimy kapcie ze sztucznych materiałów, zafundujemy dzieciom saunę dla ich małych nóżek. Powinniśmy wybrać buciki wykonane z oddychających, naturalnych materiałów. Dobrze sprawdzają się dziurki w gumowej podeszwie, albo kapcie mocno wycięte, aby stopa była dobrze wentylowana.
Praktyczną poradą dla rodziców wybierających kapcie do przedszkola jest to, aby kupowali buty w ciemnej kolorystyce, ponieważ wolniej się brudzą i nie trzeba ich tak często prać lub czyścić.