DLA RODZICÓW
Angielsko-Polskie przedszkole niepubliczne

O NAS
W przedszkolu SOWA realizujemy program nauczania w konwencji billingualnej, tzn. w języku polskim oraz w języku angielskim. Dwujęzyczne nauczanie odbywa się w trakcie całego dnia. Ilość zajęć dydaktycznych i obcowanie z językiem angielskim codziennie min 5-6h w każdej grupie zapewnia każdemu dziecku systematyczny postęp w przyswajaniu języka angielskiego. Chcąc wzbogacić ofertę edukacyjną oraz rozwijać swój warsztat pracy startujemy do różnych projektów europejskich, które udaje nam się wygrywać.

Konkurs piosenki angielskiej - II edycja!

Ubranie przedszkolaka – ładne czy wygodne?

Kiedy ubieramy dziecko do przedszkola, możemy mieć wiele dylematów. Właściwie zasada jest prosta – dziecko powinno być ubrane stosownie do warunków termicznych panujących na zewnątrz i tych, jakie panują w przedszkolu. W większości placówek tego typu jest na tyle ciepło, że nawet zimą dziecko w sali swojej grupy może być w samej bluzce, czy nawet w koszulce z krótkim rękawem. Natomiast można się zastanawiać, czy ubranie przedszkola powinno być przede wszystkim ładne, czy tylko wygodne?

Komfort dziecka na pierwszym miejscu

Absolutną koniecznością jest ubieranie dzieci tak, aby było im wygodnie. Pamiętać trzeba przy tym, że dziecko w czasie zabawy czy nauki w przedszkolu nie tylko stoi czy siedzi w ławce, ale rusza się, siada na dywanie, wykonuje proste ćwiczenia fizyczne. Nie może być tak, że maluszek będzie miał zbyt obcisłe spodnie, w których nie da rady usiąść, a dziewczynka otrzyma tak gryzącą sukienkę wełnianą, że cały czas będzie się drapać, zamiast oddawać się swobodnej aktywności.

Rodzice nie powinni robić swoim dzieciom problemu i ubierać je tak, aby było im niekomfortowo. Maluszek mający 3 lata nie poradzi sobie ze spodniami zapinanymi na zamek i guzik, podobnie jak z obcisłymi jeansami. Choć rzeczy te mogą wyglądać bardzo ładnie, to do przedszkola nie powinniśmy w ten sposób ubierać dziecka.

Ładnie na ważne wydarzenia

Urodziny, imprezy w przedszkolu, przedstawienia – na takie okazje rzecz jasna powinniśmy ubierać dzieci ładnie. Galowy strój dla przedszkolaka będzie wtedy bez wątpienia wskazany. Można pokusić się o ubranie chłopca w koszulę i spodnie w kant oraz wygodne buty, zaś dziewczynkę w spódniczkę i bluzkę lub elegancką sukienkę.

To jednak ubranie tylko na chwilę i nie powinniśmy się dziwić temu, że na śnieżnobiałej bluzce lub koszuli wyląduje czekolada czy zupa jedzona w przedszkolu. To naturalne, że małe dzieci nie przywiązują jeszcze wagi do tego, jak wyglądają. Dla nich liczy się wygoda i pod tym kątem powinniśmy wybierać dla nich ubrania.

Jaka kolorystyka?

Dzieci mogą mieć wiele do powiedzenia przy ubieraniu się do przedszkola, nie tylko jeśli chodzi o ich własną wygodę, ale i kolorystykę ubrań. Dla rodzica nie powinno być to zbyt obciążające, jeśli kupi dziecku ubrania w ulubionych kolorach, w których będzie się ono czuło po prostu dobrze.