DLA RODZICÓW
Angielsko-Polskie przedszkole niepubliczne

O NAS
W przedszkolu SOWA realizujemy program nauczania w konwencji billingualnej, tzn. w języku polskim oraz w języku angielskim. Dwujęzyczne nauczanie odbywa się w trakcie całego dnia. Ilość zajęć dydaktycznych i obcowanie z językiem angielskim codziennie min 5-6h w każdej grupie zapewnia każdemu dziecku systematyczny postęp w przyswajaniu języka angielskiego. Chcąc wzbogacić ofertę edukacyjną oraz rozwijać swój warsztat pracy startujemy do różnych projektów europejskich, które udaje nam się wygrywać.

Konkurs piosenki angielskiej - II edycja!

Slime – modna zabawka dla dzieci

Moda na określone zabawki dla dzieci zmienia się. Skakanka czy hula-hop nie jest tym, czym zachwycają się obecnie najmłodsi. Pomijając wszelkie elektroniczne gadżety, trzeba powiedzieć, że obecnie zapanowała moda na „slime”. Co to jest i dlaczego dzieci kochają slime`y?

Co to jest?

Z pozoru wydaje się, że Slime to bliżej nieokreślona, trzęsąca się, lekko galaretowata masa, która po wzięciu do ręki przypomina „gluta”. To masa plastyczna, którą można kupić lub samodzielnie zrobić. Potocznie rzeczywiście jest nazywana glutkiem. Slime`y różnią się między sobą kolorem, fakturą i strukturą.

Nie tylko w Polsce

Moda na slime`y trwa w najlepsze od 2016 roku w Polsce, ale wcześniej „glutki” rozpowszechniły się wśród dzieciaków za oceanem. W USA, w Kanadzie czy w Australii małe dzieci zwariowały na punkcie slime`ów. Kolorowe gluty dają ponoć nieograniczone niczym możliwości zabawy. Można je rozciągać, zgniatać, formować, przyklejać do gładkich powierzchni i odrywać, robić dzięki nim żarty i psikusy rówieśnikom. Możliwości jest wiele i to od kreatywności dziecka zależy, jak będzie bawić się slime`em.

W niektórych większych miastach w Polsce powstały prawdziwe fabryki slime`a, jako parki rozrywki dla dzieci. Można tam oddać się przyjemności robienia slime`ów i bawienia nimi.

Jak zrobić slime`a?

W sklepach można kupić gotowe slime`y w różnych kolorach, z brokatem, świecącymi drobinkami, słowem dla każdego znajdzie się glutek, który spełni dziecięce oczekiwania.

Jednak dużą frajdą dla dziecka będzie samodzielne zrobienie slime`a w domu. Pamiętać należy, że dzieci uczęszczające do przedszkola, jak i w pierwszych klasach szkoły podstawowej, powinny bawić się w ten sposób zawsze pod nadzorem osób dorosłych. Nie można dopuścić do tego, aby slime lub jego składniki dostały się do oczu dziecka albo zostały spożyte.

Slime`a można zrobić z kleju PVA (białego lub przezroczystego). Potrzebny jest też aktywator, np. płyn do soczewek w połączeniu z sodą oczyszczoną, płyn do prania lub krochmal w płynie. Potrzebne są dodatki: pianka do golenia, pianka do mycia rąk, gęsta emulsja do ciała, puder, oliwka, gliceryna, barwniki czy olejki zapachowe. Wszystkie składniki wyrabia się w misce. Gotowe slime`y można przechowywać w temperaturze pokojowej, w szczelnie zamkniętych pojemnikach.