Przejdź do treści

O Nas

Kim jesteśmy?

Przedszkole SOWA to inwestycja w przyszłość TWOJEGO DZIECKA. Zostało stworzone przez ludzi z pasją z miłości do dzieci.

Staramy się, aby przedszkole SOWA wyróżniało się wysokim poziomem nauczania, poprzez stosowanie nowatorskich metod i angażowanie w niestandardowe projekty międzynarodowe. Nazwa przedszkola jako angielsko-polskie czy językowe absolutnie nie jest na wyrost. Ilość zajęć dydaktycznych i obcowanie z językiem angielskim codziennie min 6-7h w każdej grupie zapewnia każdemu dziecku systematyczny postęp w przyswajaniu języka angielskiego. Każda z grup prowadzona jest przez polskiego nauczyciela i angielskiego lektora– zatem w ramach czesnego angielski full-time.

Warunki lokalowe budynku o powierzchni 1100m2 i standard obiektu pozwalają nam na świetną organizację pracy i swobodne funkcjonowanie dzieci w grupach, a sale zajęć o pow. min. 65m2 każda stale są doposażane w pomoce dydaktyczne.

Dysponujemy salą multimedialno-widowiskową o powierzchni 130m2, a także świetnie wyposażoną salą terapeutyczną SI.

Posiadamy duży plac zabaw z dala od zgiełku ruchliwych ulic,. Ponadto dla potrzeb bezpieczeństwa dzieci mamy pełny monitoring obiektu.

Naszym atutem jest również własna kuchnia, zatem świeżość posiłków i ich odpowiednia temperatura jest zapewniona. Poza tym przestrzegamy zasad diet eliminacyjnych.

Chcemy, aby podopieczni przedszkola SOWA mieli możliwość kreatywnego rozwoju, uczyli się poprzez zabawę języka angielskiego, potrafili budować relacje społeczne – byli świadomymi siebie Europejczykami! Dlatego stworzyliśmy miejsce o standardzie premium.

Misją przedszkola SOWA jest pokazywanie dzieciom świata jako wielkiego i niezwykłego pola możliwości oraz zachęcenie przedszkolaków do poznania języka angielskiego poprzez stosowanie różnych programów edukacyjnych i zabawę.

Przedszkole SOWA daje najmłodszym możliwości do swobodnej ekspresji siebie, kontaktu ze zróżnicowaną grupą, a przede wszystkim z samym sobą. Jednym z naszych priorytetów jest uzyskanie atmosfery akceptacji, wzajemnego zaufania i bezpieczeństwa, w której dziecko bawi się, uczy, nabywa umiejętności rozwijając swoją osobowość. Podążamy za indywidualnym tempem rozwoju dziecka, respektując jego potrzeby.

Angielsko-polskie Przedszkole Niepubliczne SOWA wpisane jest do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonej przez Prezydenta Miasta Częstochowy.

We treat each child individually, with the utmost respect for his character and predisposition.

Obiekt przedszkola

Przedszkole zajmuje wolnostojący budynek trzykondygnacyjny o powierzchni 1100m2, który zlokalizowany jest w cichej i zielonej okolicy.

Oferta przedszkola

Przedszkole realizuje program nauczania w konwencji billingualnej, tzn. w języku polskim oraz w języku angielskim. Dwujęzyczne nauczanie odbywa się w trakcie całego dnia, zarówno podczas zajęć dydaktycznych realizowanych w blokach – po polsku i po angielsku, jak i w czasie codziennej aktywności dziecka. Przez cały dzień grupą opiekuje się wykwalifikowany wychowawca – polskojęzyczny oraz lektor, który komunikuje się z przedszkolakami wyłącznie w języku angielskim.