Przejdź do treści

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo dzieci

At our facilities, we invest special efforts to ensure that safety & security is at the highest level.

Bezpieczeństwo to jedna z podstawowych potrzeb człowieka wg. piramidy Maslowa. Aby prawidłowo się rozwijać i funkcjonować, wszyscy ludzie, a w szczególności ci najmłodsi – muszą czuć się po prostu bezpiecznie.

System monitoringu zewnętrznego i wewnętrznego zapewnia stały nadzór kamer w budynku przedszkola SOWA. Korzystamy również z usług zewnętrznej ochrony. Ponadto budynek posiada kontrolę dostępu, dzięki czemu nikt niepożądany nie dostanie się na teren przedszkola. Przed placówką dostępny jest podjazd z miejscami parkingowymi na czas przywożenia i odbierania pociech, aby zarówno dzieci, jak i rodzice mogli spokojnie i bezpiecznie wysiąść z samochodu.

Wykwalifikowana kadra na każdym kroku czuwa nad bezpieczeństwem wszystkich dzieci.

Stale szkolimy naszych pracowników z zasad udzielania pomocy zdrowotnej najmłodszym. Nasza placówka na bieżąco przechodzi wszystkie niezbędne kontrole Straży Pożarnej, Powiatowej Inspekcji Sanitarnej oraz BHP,.

Budynek przedszkola spełnia klasę odporności ogniowej budynków ZLII (podobnie jak np. kliniki i szpitale). Wyposażony jest w system rekuperacji oraz wentylacji mechanicznej. Na bieżąco przeprowadzane są niezbędne drobne remonty i naprawy.

W trosce o zdrowie naszych podopiecznych oraz pracowników budynek przedszkola SOWA jest także cyklicznie dezynfekowany, prane są dywany i wykładziny.

Każda sala dydaktyczna wyposażona jest w oczyszczacz powietrza.

Wszystkie działania podejmowane przez właścicieli przedszkola mają na celu utrzymanie budynku w standardzie premium.

Posiłki w naszym przedszkolu przygotowywane są z u działem technologa żywienia i spełniają rygorystyczne normy HACCAP.

Poznaj Nas

Staramy się, aby przedszkole SOWA wyróżniało się wysokim poziomem nauczania, poprzez stosowanie nowatorskich metod i angażowanie w niestandardowe projekty międzynarodowe. Nazwa przedszkola jako angielsko-polskie czy językowe absolutnie nie jest na wyrost.

Oferta przedszkola

Przedszkole realizuje program nauczania w konwencji billingualnej, tzn. w języku polskim oraz w języku angielskim. Dwujęzyczne nauczanie odbywa się w trakcie całego dnia, zarówno podczas zajęć dydaktycznych realizowanych w blokach – po polsku i po angielsku, jak i w czasie codziennej aktywności dziecka. Przez cały dzień grupą opiekuje się wykwalifikowany wychowawca – polskojęzyczny oraz lektor, który komunikuje się z przedszkolakami wyłącznie w języku angielskim.

Obiekt przedszkola

Przedszkole zajmuje wolnostojący budynek dwukondygnacyjny o powierzchni 800m2, który zlokalizowany jest w cichej, zielonej i spokojnej okolicy.

PROJEKT UE