Zajęcia dodatkowe

W celu urozmaicenia popołudniowego czasu naszym pociechom oferujemy dodatkowo płatne zajęcia pozalekcyjne:

1. ZAJĘCIA Z LOGOPEDĄ

prowadzone przez doświadczonego terapeutę, odbywają się na terenie przedszkola, przeznaczone dla dzieci od 3 do 6 lat, mają na celu:

• usuwanie przyczyn niechęci mówienia, ułatwianie nawiązywania słownych kontaktów społecznych,
  • stymulowanie rozwoju mowy dzieci,
  • wywoływanie spontanicznej artykulacji,
  • uczenie właściwego posługiwania się głosem,
  • usprawnianie aparatu oddechowego,
  • usprawnianie narządów artykulacyjnych,
  • ćwiczenie artykulacji głosek,
  • usprawnianie słuchu fonematycznego,
  • profilaktykę oraz przekazywanie rodzicom informacji na temat rozwoju mowy dziecka i sposobów jego wspomagania.

2. MATEMATYKA

nauka za pomocą wyjątkowych, innowacyjnych pomocy dydaktycznych ułatwiająca dzieciom łatwe i szybkie liczenie w pamięci bez konieczności pisania liczb. Dzięki nim dzieci będą ze zrozumieniem rozwiązywać zadania matematyczne, a nauka liczenia stanie się wspaniałą przygodą.

3. ZAJĘCIA RUCHOWE Z PIŁKĄ

zajęcia bazują na rozwoju naturalnej koordynacji ruchowej i zainteresowania piłką. Dzieci uczą się wykonywać trudniejsze polecenia, wyrabiają w sobie dobre nawyki tj. trzymanie głowy w górze podczas pracy z piłką, co pozwala im widzieć to co dzieje się dookoła przy jednoczesnej kontroli piłki.

4. SZACHY

zajęcia prowadzone przez instruktora, odbywają się na terenie przedszkola, dla dzieci powyżej 4 lat,

Nauka gry w szachy to doskonała sposobność do stymulowania rozwoju emocjonalnego i intelektualnego dziecka, kształtująca jego osobowość i pozwalająca na rozwój twórczego potencjału, który drzemie w każdym młodym człowieku.

Zajęcia szachowe:

• uczą przestrzennego myślenia, przewidywania, koncentracji, skupienia i wyciszenia,
  • trenują pamięć, kształtują zmysł kombinacyjny,
  • są także wspaniałą intelektualną zabawą, która wzbogaca dzieci o takie umiejętności jak: szybkość myślenia, spostrzegawczość, reakcję na ruchy i zachowanie przeciwnika, bystrość, konsekwencję podejmowanych decyzji,
  • ćwiczą koordynację ruchowo – wzrokową, rozwijają sprawność manualną i zręczność.
  • uczą zdrowego współzawodnictwa w gronie rówieśników, które wzmacnia poczucie własnej wartości, pozwala również aktywnie rozładować emocje i − co bardzo istotne przeżyć pierwsze niepowodzenia razem z innymi dziećmi w przyjaznej atmosferze wzajemnego zrozumienia.

Obiekt przedszkola

Przedszkole zajmuje wolnostojący budynek trzykondygnacyjny o powierzchni 1100m2, który zlokalizowany jest w cichej i zielonej okolicy.

Poznaj Nas

Staramy się, aby przedszkole SOWA wyróżniało się wysokim poziomem nauczania, poprzez stosowanie nowatorskich metod i angażowanie w niestandardowe projekty międzynarodowe. Nazwa przedszkola jako angielsko-polskie czy językowe absolutnie nie jest na wyrost.