Przejdź do treści

Zajęcia w czesnym

Zajęcia w czesnym

W naszym przedszkolu dajemy dziecku szansę rozwijania jego indywidualnych pasji i zainteresowań na wielu płaszczyznach, dlatego też w ramach czesnego oferujemy Państwa dzieciom szeroki wachlarz zajęć:

1. ANGIELSKI

W każdej grupie pracuje dwóch wychowawców, z czego jeden z nich jest anglojęzyczny!

Nauka angielskiego w przedszkolu jest świetnym pomysłem, ponieważ Twoje dziecko znajduje się w fazie, w której jego umysł chłonie nowe informacje niczym gąbka, dzięki czemu najłatwiej i najlepiej może przyswoić sobie gramatykę i fonetykę języka obcego. Przedszkolaki poznają język spontanicznie i śmiało, bez zbędnych uprzedzeń, a także zaczynają komunikować się w nim bez barier. Im wcześniej dziecko rozpocznie naukę języka obcego, tym większe szanse, że jego wymowa będzie pozbawiona naleciałości ojczystego akcentu. Wielojęzyczność w dzieciństwie wpływa także pozytywnie na efektywność nauki innych dziedzin – myślenie dzieci staje się bardziej elastyczne i kreatywne. Mocniej wierzą we własne możliwości i statystycznie wypadają lepiej od innych podczas rozwiązywania zadań matematycznych, nawet w języku angielskim.

Raz w miesiącu w każdej grupie odbywają się zajęcia z native speakerem.

2. ZAJĘCIA TEATRALNE, KREOWANIE RÓL

Podczas zajęć dzieci uczą się poprzez naśladownictwo, ćwiczą przede wszystkim wyobraźnię oraz koncentrację, warsztaty teatralne z wykorzystaniem dramy prowadzone przez dyplomowanego aktora.

Zajęcia dostosowane są do wieku, poziomu umiejętności, zainteresowań oraz potrzeb uczestników. Gwarantujemy świetną zabawę i cenne doświadczenia.

3. TANIEC TOWARZYSKI

zajęcia z tańca towarzyskiego prowadzone są przez instruktorów ze szkoły tańca ZORBA. Na zajęciach dzieci uczą się elementów tańca towarzyskiego i ludowego, układów disco oraz hip hop.

4. SENSODYDAKTYKA

Zajęcia wspierają rozwój sensoryczno – motoryczny poprzez twórczą i radosną zabawę. Warsztaty sensoryczne pomagają także w rozwoju układu nerwowego i ruchowego.

Towarzyszy temu wspieranie otwartości dzieci na otaczający je świat, zwiększanie ich samoświadomości oraz wzbogacanie wiedzy na temat innych ludzi. Odpowiednio dobrane zajęcia przygotowują dzieci do nauki na dalszych etapach edukacji oraz umożliwią nauczycielowi zauważenie potencjalnych trudności. Dzieci nabywają umiejętność wyrażania swoich emocji i potrzeb, a także ich rozpoznawania i radzenia sobie z nimi. Zabawy integrujące uczą dzieci relacji z innymi ludźmi oraz zasad przebywania w grupie. Podczas zajęć dzieci biorą udział w zabawach ruchowych, plastycznych, sensorycznych i muzycznych.

5. BAJKOTERAPIA

Ciężko znaleźć dziecko, które nie lubi słuchać bajek. Bajkoterapia to najprościej mówiąc terapia poprzez bajki.

Jak wykazały badania psychologów, czytając określone bajki można pomóc dzieciom w wielu trudnych dla niego sytuacjach emocjonalnych, takich jak np. irracjonalne lęki lub pierwsze dni w przedszkolu. Bajkoterapia to także doskonała metoda relaksacyjna. Odpowiednio dobrane i opowiedziane lub przeczytane historie mogą doskonale wyciszyć, choćby przed snem, po dniu pełnym wrażeń lub ciężkich zadań. Bajkoterapia to metoda nowa, genialna w swej prostocie, skuteczna i zyskująca coraz większą popularność na świecie.

6. ZAJĘCIA FIT KIDS

Warsztaty gimnastyczne z elementami jogi, które rozwijają małą oraz dużą motorykę. Zawierają elementy korektywy.

Pomagają dbać o prawidłowy fizyczny rozwój malucha. Ćwiczenia pozytywnie wpływają nie tylko na kondycję fizyczną, ale poprawiają również pracę mózgu – aktywne dzieci lepiej radzą sobie w szkole! Oprócz korzyści zdrowotnych i rozwojowych, sport to przede wszystkim dobra zabawa.

7. MUZYKA Z RUCHEM

Podczas zajęć wprowadzane są ćwiczenia, których celem jest rozwijanie twórczej inwencji dziecka. Należą do nich improwizacje ruchowe śpiewane i grane.

Zajęcia mają pozytywny wpływ na kształcenie słuchu dzieci oraz ich koordynację ruchową.

8. ZAJĘCIA Z ELEMENTAMI TERAPII RĘKI

mają na celu poprawę sprawności małej motoryki dziecka, uczą koncentracji, poprawiają chwyt dziecka, wspomagają utrzymywanie prawidłowej postawy, poprawiają percepcję wzrokową, a także ogólną sprawność ruchową.

 A PONADTO:

  • zajęcia eksperymentalne,
  • korzystanie z własnej sali multimedialno-widowiskowej,
  • warsztaty plastyczne z zastosowaniem wielu technik pracy,
  • kuchcikowo – pieczemy ciasteczka, pizzę, gofry,
  • zajęcia z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, magicznego dywanu, robotów,
  • spotkania z ciekawymi gośćmi – policjanci, siatkarze, botanicy,
  • wizyty w atrakcyjnych miejscach dla dzieci.

Nasza placówka współpracuje na stałe z instytucjami, które wspierają kreatywność i wyobraźnię dziecka tj. filharmonia, teatr, muzeum, biblioteka.

Obiekt przedszkola

Przedszkole zajmuje wolnostojący budynek trzykondygnacyjny o powierzchni 1100m2, który zlokalizowany jest w cichej i zielonej okolicy.

Kontakt

Dwujęzyczność