Grupa dwulatków

Uprzejmie informujemy, że na rok szkolny 2021/2022 oraz 2022/2023 nie prowadzimy rekrutacji dla dzieci w wieku 18 miesięcy do 24 miesięcy.

W miarę możliwości i wolnych miejsc przyjmujemy dzieci powyżej 24 miesięcy do grupy DWULATKÓW.

W grupie najmłodszych dzieci powoli rozpoczniemy przygodę z przedszkolem. Wprowadzimy zasady, które funkcjonują w grupie, będziemy uczyć się samodzielności.  Za cel stawiamy sobie to, by dzieci poczuły się u nas dobrze, bezpiecznie i chciały przychodzić z uśmiechem. Stąd dużo przytulasów, zabawy, aktywności muzyczno-ruchowych, kształtowania umiejętności społecznych.

Celem naszej opieki i wychowania w  grupie maluszków będzie uniezależnienie dziecka od dorosłych, jego samodzielność oraz odpowiedzialność za siebie i otaczający świat. Wychowawca „podążać będzie” za dzieckiem i wspierał jego spontaniczne, wielostronne aktywności. Dzieci uczyć się będą poprzez zdobywanie doświadczeń, wykorzystywanie przygotowanych przez nauczyciela materiałów oraz eksperymentowanie, dzięki czemu rozwiną swoje umiejętności społeczne, nauczą się współpracy, dzielenia, pomocy i wsparcia.

Swobodna zabawa dzieci

Wiemy, że swobodna zabawa to cenny i owocny czas. To chwile dnia niezwykle lubiane, naturalna forma aktywności każdego malucha, który poznaje wtedy najbliższe otoczenie i odkrywa, że ma na nie rzeczywisty wpływ. Swoją ciekawość, wciąż płomienną w pierwszych latach życia, zaspokaja wszystkimi zmysłami – patrzy, słucha, dotyka, smakuje, wącha. Lubi obserwować, ale najbardziej – doświadczać, doświadczać i doświadczać.  Bez niepokoju i zmęczenia dąży do eksperymentów, bo to one najlepiej tłumaczą mu świat. Chcemy, by dzieci w naszym przedszkolu miały każdego dnia czas na swobodną zabawę. Mamy przekonanie, że pozostawienie im wolności wyboru czym, w jaki sposób i jak długo chcą się zajmować wpłynie na ich samodzielność, poczucie własnej wartości i rozbudzi twórcze myślenie na każdym etapie ich rozwoju. Te wyjątkowe chwile dnia tworzą również okazję do budowania relacji z innymi dziećmi i dorosłymi.

Pamiętajmy, że każde dziecko rozwija się w swoim tempie i w każdym czasie z naszą pomocą może włączyć się w proponowane zajęcia, które dla każdego z maluszków są fantastyczną zabawą i nauką jednocześnie. Może, ale nie musi.

W tej grupie maluszek, szczególnie w początkowym okresie wspierany będzie w każdej czynności. Chcemy jednak by samodzielność dziecka wzrastała, dlatego stale podejmować będziemy wysiłek w jego drodze do samodzielności.

Po więcej informacji zachęcamy do kontaktu z dyrekcją:

–  pod numerem tel 791 981 777 lub 793 551 006,

– mailem info@przedszkolesowa.pl

Obiekt przedszkola

Przedszkole zajmuje wolnostojący budynek trzykondygnacyjny o powierzchni 1100m2, który zlokalizowany jest w cichej, zielonej i spokojnej okolicy.

Projekt UE

Projekt ma na celu utworzenie dodatkowych miejsc wychowania przedszkolnego w Angielsko-polskim Przedszkolu Niepublicznym SOWA.  W nowo powstałych oddziałach przedszkolnych utworzonych zostanie 40 miejsc dla dzieci w wieku przedszkolnym, w tym dla 1 dziecka z specjalnymi potrzebami rozwojowymi.

Poznaj Nas

Staramy się, aby przedszkole SOWA wyróżniało się wysokim poziomem nauczania, poprzez stosowanie nowatorskich metod i angażowanie w niestandardowe projekty międzynarodowe. Nazwa przedszkola jako angielsko-polskie czy językowe absolutnie nie jest na wyrost.

NASZ PROGRAM