Posiłki

Posiłki w przedszkolu

WSZYSTKIE POSIŁKI PRZYGOTOWYWANE SĄ W NASZEJ WŁASNEJ, PROFESJONALNIE WYPOSAŻONEJ KUCHNI!

Niewątpliwym atutem jest fakt, że dzieci otrzymują posiłki we właściwej temperaturze i odpowiedniej ilości, przygotowane ze świeżych produktów.

Gotujemy smaczne i urozmaicone dania, spełniające normy w zakresie prawidłowego żywienia dzieci w wieku przedszkolnym.

Zapewniamy dzieciom 5 posiłków dziennie:

• śniadanie – kolorowe kanapki z różnych gatunków pieczywa, z serem, wędliną, pasztetem, dżemem owocowym, miodem, sezonowymi warzywami, potrawy z jaj, jogurty, mleko z ulubionymi płatkami i chrupkami, kiełbaski, kakao, woda, herbata owocowa.
  • II śniadanie – różne owoce
  • obiad – składa się z dwóch dań: zupy i drugiego dania mięsnego lub jarskiego, surówki lub gotowanych warzyw, woda, herbata owocowa, kompot.
  • podwieczorek – ciasto własnego wypieku, serki, jogurty, naleśniki, racuchy, gofry, ryż z owocami, owoce sezonowe, wafle ryżowe, różnego rodzaju chrupki, kisiel, budyń, musli, owoce suszone, tosty, serki, galaretki owocowe
  • II podwieczorek – kolorowe kanapki z serem, wędliną, sezonowymi warzywami, dżemem owocowym – dla dzieci pozostających do późnych godzin popołudniowych – aby nikt z przedszkola nie wyszedł głodny.

W przypadku dziecka z alergią pokarmową proponujemy dietę eliminacyjną. Podczas posiłków dzieci mogą „jeść do syta”. Oznacza to, że nie limitujemy posiłków.

W ciągu dnia dzieci mogą korzystać z napojów dostępnych w salach. Nie podajemy gotowych soków.

Dzieci są zachęcane, lecz nie zmuszane do jedzenia. Wspólne posiłki stanowią dla nich okazję do spróbowania różnorodnych dań i poznania zasad zachowania się przy stole.
Dzieci uczone są samodzielności w komponowaniu kanapek oraz sprzątaniu po sobie i całej grupie. Często same przygotowują podwieczorki pod okiem nauczyciela.

Wdrożyliśmy system HCCP, który jest rekomendowany przez Światową Organizację Zdrowia oraz wymagany prawem Unii Europejskiej. Kuchnia funkcjonuje w oparciu o projekt technologiczny zatwierdzony przez Sanepid.

Poznaj Nas

Staramy się, aby przedszkole SOWA wyróżniało się wysokim poziomem nauczania, poprzez stosowanie nowatorskich metod i angażowanie w niestandardowe projekty międzynarodowe. Nazwa przedszkola jako angielsko-polskie czy językowe absolutnie nie jest na wyrost.

Obiekt przedszkola

Przedszkole zajmuje wolnostojący budynek trzykondygnacyjny o powierzchni 1100m2, który zlokalizowany jest w cichej, zielonej i spokojnej okolicy.