Przejdź do treści

Opinie rodziców

Opinie rodziców

Co sądzą Rodzice o naszym przedszkolu?

nacisk na naukę języka

„Do przedszkola SOWA trafiłyśmy przypadkowo.  Najpierw z Zuzią, nieśmiałą 3-latką. To był zupełny początek tej placówki. Zauroczyły nas sale, zupełnie inne niż te, które kojarzymy z tradycyjnymi przedszkolami. Były duże, widne, nowocześnie i pomysłowo wyposażone. Potem poszło już gładko: zgrana grupa dzieciaków i mądre, uśmiechnięte wychowawczynie. Zuzia trafiła na świetny zespół, toteż młodsze rodzeństwo szybciutko poszło w jej ślady. I kolejny strzał w „dziesiątkę”. Otoczone zostały odpowiedzialną, ale co ważne dla każdej mamy, czułą i troskliwą opieką. Ważnym aspektem SOWY jest mocny nacisk na naukę języka angielskiego. U nas zaowocowało to pasją do języków obcych i olimpijskimi wynikami. Wszystkie trzy córki ciepło i z uśmiechem wspominają przedszkolne czasy; przyjaźnie, doświadczenia, przygody… Odbyłyśmy długą drogę z przedszkolem SOWA, które przez ten czas rozwijało się i kształtowało z nami. SOWA dała im mocne podstawy w przyszłych szkołach, pewność siebie, kreatywność, wiarę w to, co robią i co najważniejsze – niezapomniane przeżycia”.

  Magdalena Kubicka, mama Zuzi, Kalinki i Natalki

nowatorskie podejście

„Z przedszkolem SOWA byliśmy związani od początku jego istnienia przez prawie 8 lat. Nowatorskie podejście zarówno do języka angielskiego oraz wychowania i nauczania wczesnoszkolnego pozwoliły synom bez problemów rozpocząć i kontynuować w sposób wyróżniający naukę w szkole podstawowej, mając umiejętności szeroko przekraczające podstawy programowe. Świetna kadra pedagogiczna, super podejście i miła atmosfera, liczne programy międzynarodowe, mnóstwo wycieczek, imprez okolicznościowych, zajęć pozalekcyjnych, nowoczesne i multimedialne sale oraz wnętrza, a przede wszystkim rzetelne, fachowe i z pełnym zrozumieniem wsparcie i pomoc dla rodziców ze strony Dyrekcji w pierwszych latach edukacji i wychowania synów sprawiły, że z łezką w oczach zarówno my i Dzieciaki wspominamy Przedszkole SOWA”.

Katarzyna Kowalczyk, mama Jasia i Piotrusia

chętnie wrócimy

„Nasza córka do dziś wspomina dni spędzone w przedszkolu SOWA, koleżanki, kolegów panią Agnieszkę i panią Martę. Kiedyś chętnie pojedzie w odwiedziny i odprowadzi tam młodszą siostrę. My też chętnie wrócimy, więc polecamy i do zobaczenia”.

Tomasz Hynek, tata Paulinki

dokonałabym tego samego wyboru

Moja córka Ola uczęszczała do przedszkola Sowa przez 4 lata. Edukacja dzieci jest na bardzo wysokim poziomie. Przedszkole oferuje dużo zajęć. Wielkim atutem przedszkola jest codzienna nauka języka angielskiego, który dzieci nabywają w sposób naturalny poprzez zabawę. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę. Panie wychowawczynie są bardzo miłe i pomocne. W przedszkolu panuje cudowna, rodzinna atmosfera.
Nasza Ola nie miała żadnego problemu, żeby zostawać w przedszkolu. Wręcz przeciwnie – nie chciała z niego wychodzić. Do dnia dzisiejszego ciepło je wspomina. My z mężem również
Przedszkole organizowało dla dzieci bardzo dużo atrakcji, dzięki którym dzieci się nie nudziły a przede wszystkim mogły się dużo nauczyć. Do przedszkola byli również zapraszani goście z dalekich krajów, którzy prowadzili zajęcia w języku angielskim. Przedszkole jest bardzo komfortowe. Ma piękne, nowoczesne i przestronne sale oraz wyśmienitą własną kuchnie!
Pobyt w przedszkolu był cudownym czasem dla naszej Oli. Ola bardzo dużo się nauczyła i rozwinęła nie tylko pod względem edukacyjnym, ale również też społecznym.
Nie zamieniłabym tego przedszkola na żadne inne. Gdybym miała jeszcze jedno dziecko to z pewnością dokonałabym tego samego wyboru.
To cudowne, że są tacy ludzie jak Pani Ania – właścicielka przedszkola, dzięki których ciężkiej pracy i zaangażowaniu powstają takie wspaniałe miejsca dla naszych dzieci.
Dziękuje Pani Aniu i wszystkim Paniom z Przedszkola Sowa

Karolina Kwiatkowska, mama Oli

każdy dzień był wyjątkowy

Z przedszkolem jesteśmy związani od samego początku, czyli od 2012 roku. Wówczas nasza córka Maja zaczęła tam uczęszczać wraz z pierwszymi przedszkolakami jakie zawitały w „sowich” murach. Była bardzo malutka miała dopiero 2 latka, lecz Panie sprawdziły się w 100 procentach. W kolejnych latach dołączył do niej syn Gabriel, który również przeżył tam wspaniałe chwile. Obecnie trzeci członek naszej rodziny uczęszcza do SOWY – Jasio. Jesteśmy bardzo zadowoleni z poziomu i profesjonalności przedszkola, z zaangażowania każdej z Pań oraz Dyrekcji w to przedsięwzięcie. Poziom języka angielskiego jaki osiągnęli Maja i Gabryś był widocznie wyższy niż ten, do którego trafili w szkole podstawowej. Bazując na wiedzy zdobytej w przedszkolu było im dużo łatwiej. Dziękujemy za wszystkie akademie i występy jakie zostały zorganizowane przez przedszkole – uznania dla małych aktorów i zaangażowanej „sowiej” załogi. Przez te 8 lat współpracy każdy dzień był i jest wyjątkowy dla naszych dzieci, dzięki opiece i życzliwości płynącej od nauczycieli oraz Dyrekcji. Z pełna szczerością możemy polecić przedszkole Sowa jako Wasz najlepszy wybór dla swoich pociech.

Martyna i Piotr Swoboda, rodzice Mai, Gabrysia i Jasia

wysoki poziom języka angielskiego

Z głębokim przekonaniem rekomenduję przedszkole Sowa wszystkim rodzicom, którzy poszukują profesjonalnej edukacyjnie, troskliwej w opiece sprawowanej przez wykwalifikowanych nauczycieli oraz zaangażowanej w codzienność i przyszłość naszych maluchów placówki. Moja bardzo udana „przygoda” trwa z przedszkolem od ponad 5 lat i żałuję ogromnie, gdy moje kolejne dziecko opuszcza kolorowe i przyjemne wnętrza tego miejsca. Wzorem dla innych placówek przedszkolnych w Częstochowie powinien moim zdaniem być wysoki poziom języka angielskiego i jego wszechobecność w każdym dniu spędzonym przez przedszkolaka w Sowie. Smaczne posiłki i przekąski oferowane przez kuchnię przedszkola zachęcają dzieciaki do próbowania nowych, często nieznanych im smaków. Łatwość komunikacji dyrekcji i nauczycieli z rodzicem oraz ich aktywna ingerencja w indywidualne podejście rozwojowe przedszkolaka są w moim odczuciu równie ważne, jak pozostałe wspomniane zalety. Polecam nasze Przedszkole wszystkim rodzicom chcącym zapewnić swoim maluchom najlepszą opiekę i edukację!

Anna Łodzińska, mama Oli, Zosi i Hani

wielokulturowość i kosmopolityczne podejście

Bardzo polecam Przedszkole SOWA, jako mama dwóch dziewczynek, które już ukończyły edukację na tym poziomie (czego bardzo żałuje). Jest to wspaniałe miejsce, do którego ze spokojnym sumieniem oddawałam dziewczyny wiedząc, że są pod profesjonalną opieką, otoczone cudownymi ludźmi. Atmosfera domu, małej społeczności łączy się tu z otwartością na świat, na inne kultury. Dzieci są inspirowane do poszukiwań, do własnej inwencji w działaniach. Osobiście bardzo odpowiadała mi wielokulturowość i kosmopolityczne podejście, jako osobie dużo podróżującej i wpajającej podobne idee dziewczynkom.Dzieci spędzały bardzo kreatywnie czas pod okiem serdecznych Pań. Myślę, że dużym atutem jest lokalizacja, z osłoniętym ogrodem. Należy pochwalić wyżywienie – pomimo wielu prób odtworzenia posiłków przedszkolnych w domu słyszałam, że to nie to samo. Z całego serca polecam to miejsce i żal mi że Ala i Amelka już „powędrowały” do szkoły bo był to wspaniały etap w naszym życiu. Jako mama z czystym sumieniem wstawiam najlepszą ocenę SOWIE.

Agnieszka Szleper, mama Alicji i Amelki

kreatywnie spędzają czas

Przedszkole SOWA to nie tylko miejsce gdzie dzieci kreatywnie spędzają czas, ale także nabierają nowych doświadczeń, poznają nowe miejsca ( np. na wycieczkach). Obie nasze córki z radością i chęcią uczęszczały/uczęszczają do SOWY. Możemy z pewnością stwierdzić, że czas spędzony w przedszkolu bardzo pozytywnie na nie wpłynął.

Marta i Marek Weidler, rodzice Laury i Mii

drugi dom

Mój syn uczęszczał do przedszkola SOWA w latach 2014-2017 i to był jego drugi dom, z którego nie chciał wychodzić. Cudowne miejsce, ciche, spokojne, przytulne i bezpieczne. Miejsce, które powstało z pasji i z miłości do dzieci. Miłe panie, które są cierpliwe dla maluchów, a to jest bardzo ważne, chętnie pomagały przy trudnościach. System nauczania urozmaicony, smaczne i zdrowe jedzenie. Przedszkole organizuje mnóstwo wycieczek, wydarzeń, spacerów i spotkań ze znanymi osobami. Zapewniają wspaniałą opiekę, jak również rozwój dziecka. Jesteśmy bardzo zadowoleni, polecamy z całego serca wszystkim rodzicom.

Ilona Barberis, mama Diego