DLA RODZICÓW
Angielsko-Polskie przedszkole niepubliczne

O NAS
W przedszkolu SOWA realizujemy program nauczania w konwencji billingualnej, tzn. w języku polskim oraz w języku angielskim. Dwujęzyczne nauczanie odbywa się w trakcie całego dnia. Ilość zajęć dydaktycznych i obcowanie z językiem angielskim codziennie min 5-6h w każdej grupie zapewnia każdemu dziecku systematyczny postęp w przyswajaniu języka angielskiego. Chcąc wzbogacić ofertę edukacyjną oraz rozwijać swój warsztat pracy startujemy do różnych projektów europejskich, które udaje nam się wygrywać.

Konkurs piosenki angielskiej - II edycja!

Tablet do rysowania dla dzieci – zamiast znikopisu

Kiedy dziecko uwielbia rysować, chce móc to robić w każdej sytuacji – także w samochodzie, podczas jazdy pociągiem czy na placu zabaw. Nie zawsze możemy zapewnić mu kredki czy farby i kartki papieru oraz odpowiednie miejsce do rozwijania plastycznych zainteresowań. Z pomocą przychodzą znikopisy, które oszczędzają papier, a przy tym pozwalają na artystyczne uzewnętrznianie się dziecka. Nowoczesną formą standardowych znikopisów mogą być tablety graficzne. Jak działają i jakie czynniki wziąć pod uwagę przy wyborze tabletu do rysowania dla dzieci?

Tablet graficzny

Pierwsze pytanie, które zwykle zadają sprzedawcom w sklepach z elektroniką rodzice jest to, czym właściwie różni się tablet do rysowania, tzw. tablet graficzny, od tabletu konwencjonalnego? W obu przypadkach mamy do czynienia z popularnym urządzeniem mobilnym, ale funkcjonalność tabletu graficznego jest mniejsza niż tabletu jako takiego. Tablet do rysowania wyposażony jest w ekran z LCD, który łączy funkcję tabletu i ekranu dotykowego. Można też znaleźć tablety graficzne przeznaczone do podłączania do komputera i służą one wówczas wyłącznie jako urządzenie wejściowe. Przy użyciu rysika można za ich pośrednictwem „rysować” w programie komputerowym. To dużo łatwiejsze i bardziej precyzyjne niż rysowanie przy użyciu myszki komputerowej.

Jak wybrać odpowiedni dla dziecka tablet do rysowania?

Tablety do rysowania posłużą dziecku tak samo dobrze jak znikopis, ale dają o wiele większe możliwości rozwoju artystycznego dla małego rysownika. Takie urządzenia wykorzystywane są także przez grafików, przy ich codziennej pracy projektowej, co świadczy o tym, że mogą być i w pełni profesjonalne.

Jeśli chcemy kupić swojemu dziecku tablet graficzny do rysowania, trzeba wziąć pod uwagę to, czy ma to być tylko urządzenie peryferyjne do komputera czy niezależne urządzenie mobilne, które będzie można zabrać ze sobą wszędzie?

Po drugie trzeba od razu w parze z tabletem graficznym kupić oprogramowanie graficzne, które musi być intuicyjne i proste w obsłudze, aby dziecko bez problemu mogło z niego korzystać. Istnieje nawet specjalnie dedykowane oprogramowanie dla najmłodszych.
Wśród kryteriów wyboru tabletu graficznego dla dziecka, do rysowania, wymienia się rozmiar, czyli wielkość przekątnej ekranu, czułość nacisku, wygoda obsługi oraz częstotliwość i rozdzielczość.

Istnieją trzy główne gabaryty tabletów do rysowania, w rozmiarze S, M i L. Dla dziecka w zupełności wystarczy najmniejszy z tabletów – w rozmiarze S. Będzie on lżejszy, a co za tym idzie bardziej mobilny od pozostałych. Za najtańszy tablet do rysowania, który będzie spełniał z pewnością oczekiwania dziecka, które kocha rysować, trzeba zapłacić od około 200 zł wzwyż.