DLA RODZICÓW
Angielsko-Polskie przedszkole niepubliczne

O NAS
W przedszkolu SOWA realizujemy program nauczania w konwencji billingualnej, tzn. w języku polskim oraz w języku angielskim. Dwujęzyczne nauczanie odbywa się w trakcie całego dnia. Ilość zajęć dydaktycznych i obcowanie z językiem angielskim codziennie min 5-6h w każdej grupie zapewnia każdemu dziecku systematyczny postęp w przyswajaniu języka angielskiego. Chcąc wzbogacić ofertę edukacyjną oraz rozwijać swój warsztat pracy startujemy do różnych projektów europejskich, które udaje nam się wygrywać.

Konkurs piosenki angielskiej - II edycja!

Jaki sport jest najlepszy dla przedszkolaka?

Nikogo z pewnością nie trzeba przekonywać do tego, że sport dla dziecka jest bardzo dobrym sposobem na rozwój fizyczny. Rodzice powinni uczynić wszystko, aby dziecko miało zapewnione odpowiednie warunki do wszechstronnego rozwoju, a rozwój fizyczny jest przy tym tak samo ważny, jak umysłowy czy emocjonalny. Możecie zastanowić się nad zapisaniem dziecka na zajęcia ruchowe już w przedszkolu, co da mu szansę na zaszczepienie miłości do ruchu i do zdrowej rywalizacji oraz zapobiegnie nadwadze i otyłości w przyszłości. Jaka dyscyplina będzie przy tym najlepsza?

Zainteresowania dziecka

Jeśli maluch przejawia zainteresowanie sportem, np. jazdą na rowerze, piłką nożną czy tańcem, macie ułatwione zadanie. Możecie zapisać go na zajęcia zgodne z jego pasją i charakterem. Pod uwagę trzeba też brać wrodzone umiejętności i talenty. Żeby jednak móc je dostrzec, trzeba zaznajomić dziecko z większą liczbą dyscyplin sportowych. Być może jest uzdolnione w kierunku szermierki, a może byłoby znakomitym narciarzem? My tego nie wiemy, ale wy możecie zauważyć pewne predyspozycje dziecka podczas wspólnej zabawy. Można pokazać mu różne sporty chociażby przez telewizję i internet, a także biorąc udział np. w otwartych dniach sportu organizowanych w różnych klubach sportowych.

Od czego zacząć?

Przedszkolak może być zapisany na wiele różnych zajęć. Bez względu na płeć dziecka może ono oswajać się z wodą podczas ćwiczeń na basenie, albo ćwiczyć koordynację ruchową na gimnastyce i tańcu. Dla energicznych dzieci bardzo dobrze sprawdzą się treningi z różnych dyscyplin sportów walki, jak karate czy judo. Uczą one panowania nad własnymi emocjami i cierpliwości, a przy okazji wasze dziecko ma szansę we właściwy sposób wykorzystać niespożyte pokłady energii.

Dla dzieci kochających zwierzęta dobrym sportem może być jazda konna, choć z rozpoczęciem zajęć regularnych trzeba zwykle poczekać do czasu, jak dziecko pójdzie do szkoły podstawowej. Wcześniej w grę wchodzi tylko oprowadzanie na koniu lub lonża.

Jeśli dziecko wykazuje chęć do zabawy w grupie, z rówieśnikami, może chciałoby ćwiczyć gry zespołowe, jak piłka nożna, siatkówka czy koszykówka. Wszystko rzecz jasna przystosowane do wieku i umiejętności dziecka.

Dzieci 5-6 letnie mogą rozpocząć treningi np. tenisa czy squasha. Plusem tej dyscypliny sportowej jest to, że jest formą pośrednią pomiędzy kontaktowymi sportami, a indywidualnymi dyscyplinami. Możliwości jest bardzo dużo. Trzeba tylko wybrać taką dyscyplinę, której uprawianie będzie sprawiało dziecku radość.