WYCIECZKA DO NADLEŚNICTWA.

Wszystkie przedszkolaki wraz z Paniami Nauczycielkami wybrały się na plenerową wycieczkę. Po przyjeździe przywitali ich Pani Leśniczy i Pan Podleśniczy.
Na początku dzieci obejrzały tablicę, na której były informacje mówiące o tym jak należy zachować się w lesie. Dzieci miały okazję zobaczyć stroje leśników (robocze i odświętne).

Kolejnym punktem naszej wycieczki był spacer po lesie i oglądanie drzewek w szkółce leśnej. Dzieci szukały i zbierały dary lasu. Żołędzie, szyszki a nawet grzyby to bezcenne skarby. Ciekawostki o lesie, leśnych zwierzętach przekazane w formie zabawy, to wyjątkowa lekcja przyrody. Gospodarze opowiedzieli jak przygotowują się do zimy, jak dbaj o zwierzęta.

To była bardzo cenna i przyjemna nauka dla naszych dzieci.
Po spacerze nadszedł czas na odpoczynek. Pan podleśniczy Damian już wcześniej rozpalił ognisko pod grillem. Kiełbaski już się grzały kiedy doszliśmy do małego domku w lesie. To malownicze, spokojne miejsce idealne do odpoczynku. Kiełbaski z bułką smakowały jak najlepsze danie. Herbata z termosu lub własne napoje pozwoliły zaspokoić pragnienie.