Kiedy warto kupić dziecku smartwatch z lokalizacją GPS?

Nowoczesne urządzenia elektroniczne ułatwić ci mogą sprawowanie kontroli rodzicielskiej nad swoją pociechą. Takim urządzeniem jest smartwatch z lokalizacją GPS, który poza tym umożliwia nawiązywanie połączeń głosowych z dzieckiem, a nawet sprawdzanie, czy pociecha znajduje się np. w szkole i nie poszła na wagary. Kiedy jest dobry czas na to, by zaopatrzyć naszą dziecko w smartwatcha z lokalizacją GPS?

Dziecko przedszkolne i smartwatch

Raczej nie będziemy rozważać możliwości zakupu smartwatcha z lokalizatorem GPS dla dziecka, które ma mniej niż 3 lata. Maluszek raczej nie będzie wiedzieć, jak z niego korzystać, a i my rodzice raczej zawsze będziemy mieli na oku naszą pociechę, więc lokalizacja GPS nie będzie dla nas konieczna w takim przypadku.

Okres edukacji przedszkolnej może być momentem, kiedy lokalizator GPS w smartwatchu, a może bardziej możliwość dzwonienia do dziecka może się czasami przydawać, choć nadal jest to chyba zbyt wczesny okres, by inwestować w takie urządzenie.

Dziecko szkolne i smartwatch

Nie ulega wątpliwości, że dziecko, które uczęszcza już do szkoły podstawowej, otrzymuje już od rodzica trochę więcej swobody i może na przykład chodzić samodzielnie na plac zabaw w pobliżu miejsca zamieszkania. Z czasem zdecydujesz, żeby twoja pociecha chodziła sama do szkoły czy na zajęcia dodatkowe, o ile odbywają się one w niewielkiej odległości od domu.

W takich sytuacjach kontrola rodzicielska, jaką można zapewnić dziecku za pośrednictwem smartwatcha z lokalizacją GPS rzeczywiście zaczyna się bardziej przydawać. Bez konieczności telefonowania do dziecka możesz je zlokalizować za pomocą dedykowanej aplikacji w telefonie lub programu komputerowego. Poza tym możesz też w niektórych modelach smartwatchów wyposażonych w kartę SIM, dzwonić do dziecka i ono samo też może wykonywać połączenia głosowe do ciebie oraz do kilku zdefiniowanych z góry numerów. Chronisz je przed nawiązywaniem znajomości, które potencjalnie są niebezpieczne, ponieważ nikt ponad osoby, jakie wpiszesz do pamięci smartwatcha nie może zatelefonować na takie urządzenie.

Część smartwatchów z GPS daje możliwość określenia tak zwanych stref bezpiecznych, w jakich powinno przebywać dziecko. Jeśli ich granice zostaną przekroczone, od razu jesteś o tym informowany, co również jest przydatnym elementem kontroli rodzicielskiej.
Znajdź odpowiedni balans pomiędzy kontrolą a dawaniem swobody swojemu dziecku w poruszaniu się w przestrzeni jednej dzielnicy. Smartwatch z lokalizacją GPS pomoże ci na tym etapie i na kolejnych etapach usamodzielniania się dziecka.